Ustroń z tytułem „Samorząd Przyjazny Seniorom” To wyjątkowe wyróżnienie dla miasta i jednocześnie potwierdzenie, że działania prowadzone na rzecz seniorów w Ustroń są dostrzegane w całym województwie śląskim. Podczas gali konkursu „Ambasadorzy Srebrnego Pokolenia Województwa Śląskiego” burmistrz Paweł Sztefek odebrał tytuł „Samorządowiec Przyjazny Seniorom”. Wyróżnienie przyznawane jest osobom i samorządom, które aktywnie wspierają seniorów, tworzą przestrzeń do integracji oraz rozwijają działania sprzyjające aktywności osób starszych i budowaniu relacji międzypokoleniowych. Jak podkreślano podczas gali w Teatrze Śląskim, w całym województwie śląskim nagrodę otrzymało jedynie pięć miast. – Ustroń bardzo dużo robi na rzecz seniorów, dlatego chcemy promować miasto jako przykład dla innych samorządów – mówiła podczas wydarzenia Anna Zasada-Chorab, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach. Działania miasta docenił również Rafał Adamczyk, który zwrócił uwagę na duże zaangażowanie samorządu w rozwój polityki senioralnej. Władze Ustroń podkreślają, że od dłuższego czasu konsekwentnie rozwijają ofertę skierowaną do osób starszych. Organizowane są wydarzenia integracyjne, wspierane są inicjatywy aktywizujące seniorów, a ważną rolę odgrywa również Miejska Rada Seniorów. – Prężnie działa u nas miejska rada seniorów. Swoją pracę na rzecz seniorów rozpoczęła również Magdalena Miczko, która od kwietnia odpowiada za kształtowanie polityki senioralnej w mieście – zaznaczył burmistrz Paweł Sztefek. Jak dodaje włodarz miasta, otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem, że obrany kierunek działań okazał się właściwy i będzie dalej rozwijany.