Biały Krzyż ponownie stał się miejscem spotkania samorządów tworzących Beskidzką 5. Przedstawiciele gmin i miast: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń oraz Wisła spotkali się na Przełęczy Salmopolskiej, by rozmawiać o dalszej współpracy i wspólnej promocji regionu. To właśnie tutaj ponad dwie dekady temu narodziła się idea Beskidzkiej 5 – projektu mającego promować Beskid Śląski jako jeden, silny turystycznie region. Dzisiejsze spotkanie miało symboliczny charakter i wyznaczyło nowy etap współpracy pomiędzy samorządami. Podczas konferencji zaprezentowano plany wspólnych działań promocyjnych na najbliższe lata. Jesienią ma wystartować interaktywna gra terenowa obejmująca miejscowości Beskidzkiej 5. W planach są także kolejne regionalne wydarzenia oraz inicjatywy promujące Beskid Śląski. W spotkaniu uczestniczyli: – Andrzej Kozieł, wójt Brennej, – Stanisław Legierski, wójt Istebnej, – Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku, – Paweł Sztefek, burmistrz Ustronia, – Tomasz Bujok, burmistrz Wisły wraz z zastępczynią Katarzyną Czyż-Kaźmierczak. W spotkaniu uczestniczyli również: Marcin Szarek, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Bogdan Kasperek - Dyrektor Biura Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza" i marki Śląsk Cieszyński oraz Paweł Niklewicz, Dyrektor Biura Stowarzyszenie Aglomeracja Beskidzka wraz z zastępczynią dyrektora Anną Korczyńską. Obecni byli również przedstawiciele jednostek zajmujących się promocją, kulturą i turystyką, którzy na co dzień współtworzą działania realizowane w ramach Beskidzkiej 5.