Beskidzka 5 wraca do korzeni.
Biały Krzyż ponownie stał się miejscem spotkania samorządów tworzących Beskidzką 5. Przedstawiciele gmin i miast: Brenna, Istebna, Szczyrk, Ustroń oraz Wisła spotkali się na Przełęczy Salmopolskiej, by rozmawiać o dalszej współpracy i wspólnej promocji regionu.
To właśnie tutaj ponad dwie dekady temu narodziła się idea Beskidzkiej 5 – projektu mającego promować Beskid Śląski jako jeden, silny turystycznie region. Dzisiejsze spotkanie miało symboliczny charakter i wyznaczyło nowy etap współpracy pomiędzy samorządami.
Podczas konferencji zaprezentowano plany wspólnych działań promocyjnych na najbliższe lata. Jesienią ma wystartować interaktywna gra terenowa obejmująca miejscowości Beskidzkiej 5. W planach są także kolejne regionalne wydarzenia oraz inicjatywy promujące Beskid Śląski.
W spotkaniu uczestniczyli:
– Andrzej Kozieł, wójt Brennej,
– Stanisław Legierski, wójt Istebnej,
– Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku,
– Paweł Sztefek, burmistrz Ustronia,
– Tomasz Bujok, burmistrz Wisły wraz z zastępczynią Katarzyną Czyż-Kaźmierczak.
W spotkaniu uczestniczyli również: Marcin Szarek, Radny Sejmiku Województwa Śląskiego, Bogdan Kasperek - Dyrektor Biura Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej "Olza" i marki Śląsk Cieszyński oraz Paweł Niklewicz, Dyrektor Biura Stowarzyszenie Aglomeracja Beskidzka wraz z zastępczynią dyrektora Anną Korczyńską.
Obecni byli również przedstawiciele jednostek zajmujących się promocją, kulturą i turystyką, którzy na co dzień współtworzą działania realizowane w ramach Beskidzkiej 5.
Komentarze
Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy